Po godzinach

Wieczorynka #5 – Geografia, brzydota i grające komputery

autor Żona Lipiec 17, 2016 0 komentarzy
Wieczorynka

Jest niedziela, wieczór. Ostatnie dni były dla nas ciężkie, bo większość czasu przesiedzieliśmy w domu. Sama nie wiem, kto zniósł to gorzej – my czy dzieci. Kto by się spodziewał paskudnego wirusa z wysoką gorączką w samym środku lata? Jeśli wasze dzieci już w łóżkach i nareszcie macie fajrant, zapraszam was na nową Wieczorynkę. Odprężcie się – wieczór jest wasz!

Państwa, o których nie mieliście pojęcia

Na świecie jest prawie 200 państw, a wśród nich duże i potężne, ale też takie, o których nigdy nie słyszeliście. Jeśli nic nie mówi wam nazwa Saint Kitts i Nevis, Republika Timoru Wschodniego, Tuwalu, czy Królestwo Tonga, koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu.

Kiribati

Republika Kiribati (Fot. Shutterstock)

Niesamowite zdjęcia bez Photoshopa

Zdjęcia tak niesamowite i piękne, że nie potrzebny im już żaden Photoshop. Zobaczcie 100 niezwykłych zdjęć.

Bez photoshopa

© Hiroki Kondu / National Geographic

 

Dlaczego Polacy lubią brzydkie?

„Kończyłem architekturę. Na pierwszych zajęciach z urbanistyki dostaliśmy zadanie: naszkicuj widok z okna rodzinnego domu. Większość rysunków wypełniały jakieś bloki, chaotycznie ustawione niewiadomego przeznaczenia budynki. Profesor powiedział: teraz widzicie, dlaczego tak trudno będzie wam zostać dobrymi projektantami. Coś w tym jest.”

Bardzo ciekawa rozmowa z Januszem Górskim grafikiem, projektantem książek, profesorem na Wydziale Grafiki ASP w Gdańsku.

Czy sprzęt komputerowy trafi wkrótce do sklepów muzycznych?

Jeśli myśleliście, że widzieliście już wszystko… To z pewnością byliście w błędzie! Posłuchajcie jak brzmi największy przebój Nirvany grany przez… Sprzęt komputerowy!

Miłego wieczoru!

Może ci się też spodobać