Po godzinach

Wieczorynka #3 – Nareszcie lato!

autor Żona Czerwiec 19, 2016 0 komentarzy
pexels-photo-92655

Jest 19:00. Siedzę na balkonie rozwalona na leżaku i piszę kolejną Wieczorynkę. Jest gorąco. Ale jednak na zewnątrz te kilka stopni mniej niż w mieszkaniu. Cały przyszły tydzień ma być upalny, co bardzo mnie cieszy. Uwielbiam lato! Mam nadzieję, że te słowa czytacie popijając piwko na balkonie i snując wakacyjne plany.

Do zobaczenia

Wakacje tuż tuż, lato w pełni, popatrzmy więc sobie na to, jak to „drzewiej” bywało. Zobacz bardzo urocze wspomnienia lata.

wieczorynka3

Do przeczytania

Dziś mam dla was dwa artykuły. Nie są nowe, ale akurat ostatnio wpadły mi w oko w bardzo szczególnym momencie życia. Momencie, w którym wszystko może się zmienić, jeśli tylko się odważę. Natalia z Tasteaway.pl pisze właśnie o tym, że każda trudna i ważna decyzja może stać się łatwiejsza do podjęcia, jeśli tylko zadamy sobie pytanie: „Co bym zrobił, gdybym miał odwagę?”.

Czy wy też macie ten problem? Chcę wrócić do biegania, ale gdy przychodzi wieczór, zawsze znajdę sobie ze 3 Bardzo Ważne Powody, dla których nie mogę tego zrobić. Chcę się nauczyć czegoś nowego – to samo. Mam tylko 2-3 godziny wieczorem, kiedy dzieci już śpią, ale zwykle wolę ten czas spędzić na oglądaniu seriali.

„Zwykle przed zmianą wstrzymuje nas strach. Strach przed tym, że jesteśmy z tym wszystkim same. Tymczasem zdradzę Ci tajemnicę. Sam to może być lisek chytrusek pośrodku ogromnego lasu. Ty, jak chcesz schudnąć, to masz na każdym osiedlu fitness, siłownię albo jakiś park. I w domu Chodakowską, do tego za darmo, bo istnieje YouTube. Jak chcesz znaleźć nową pracę, to masz od tego internet. Jak chcesz samorozwoju – setki podręczników, kursów i lekcji. Naprawdę, nie szukaj wymówek. Masz 24 godziny. Codziennie. Zanim powiesz, że to i tak za mało, przypomnij sobie pewne mądre motto: Ten, kto nie chce, zawsze znajdzie powód. Ten, kto chce, zawsze znajdzie sposób.”

Wszystko (no, dobra – wiele) jest możliwe, a jeśli nie zrobimy nic, to na pewno niczego nie osiągniemy. Z tym przesłaniem Joanna Pachla występuje w tekście: „To uczucie, kiedy nie spełniasz swoich własnych oczekiwań”.

Do zobaczenia

I na koniec, absolutnie uroczy ojciec, który swoim dzieciom szyje przecudne kostiumy inspirowane bajkami Disneya. Zobaczcie, bo to naprawdę cudotwórca ;)

Do przeczytania za kolejny tydzień. Dzieci nakarmione, umyte i leżą już w łóżkach. Leżak na balkonie jest taaaki wygodny. Z każdą chwilą robi się przyjemnie chłodniej. Dobranoc.

Może ci się też spodobać