Po godzinach

Wieczorynka #2 – Naturalizm, seksualizm i kakao

autor Żona Czerwiec 12, 2016 0 komentarzy
above-adventure-aerial-air

Dobry wieczór! Ja właśnie dogorywam po imprezie urodzinowej Klary, którą po raz pierwszy zdecydowaliśmy się zrobić w domu. W sumie, to chyba niedługo napiszę coś o więcej o tym wydarzeniu, bo udało nam się zrobić fajne urodziny dla fanki Super Mario ;) Było bardzo fajnie i choć wszystkich dzieci było zaledwie 6, to nieźle się tym zmęczyliśmy. Mam nadzieję, że wasze dzieci już w łóżkach, bo mam dla was kolejną porcję fajnych linków na niedzielny wieczór.

Do zobaczenia

Ten projekt amerykańskiej fotografki ma chyba tyle samo zwolenników co przeciwników. Jedni mówią, że dobrze, że ktoś w końcu pokazał, jak NAPRAWDĘ wygląda macierzyństwo, inni oburzają się, że nie mają ochoty na oglądanie takich zdjęć w przestrzeni publicznej. Obejrzyjcie i sami powiedzcie, czy takie obrazy powinny być tylko w specjalnych strefach dla rodziców, bo tylko rodziców to zainteresuje? Czy jednak warto pokazywać szerszemu odbiorcy, że macierzyństwo to nie tylko uśmiechnięte dziecko i różowe kocyki?

1-Nursing-and-peeing

Karmienie i siusianie. Cincinnati, Ohio, 2014 © Anna Ogier-Bloomer

2-Scratches-from-breastfeeding

Podrapania podczas karmienia piersią 9 miesięcznego dziecka. 2014 © Anna Ogier-Bloome

16-Out-week-one

Tydzień pierwszy. 2013 © Anna Ogier-Bloome

Więcej o projekcie tu: FeatureShoot

Fotografkę możecie też śledzić na jej Instagramie.

 

Do przeczytania

Skoro jesteśmy przy zdjęciach… Jak myślcie, ile lat ma modelka na zdjęciu poniżej?

Marko_Veljovic_05-3

fot. Marko Veljovic

Jeśli nie odpowiedzieliście: 10! to byliście w błędzie. Ta dziewczynka ma 10 lat. Dziesięć! O seksualizacji dzieci mówi się już coraz częściej i jest to bardzo niebezpieczne zjawisko. Nasza zachodnia kultura od dawna poddaje seksualizacji kobiety (nikogo nie dziwi, że cyce reklamują opony czy blachodachówki), a ostatnio wraz z modą z zachodu dochodzi do nas zjawisko seksualizacji dzieci (staniki dla 5 latek, programy „Mała Miss”, mocno wymalowane dziewczynki na reklamach ubrań). O tym, żeby nie robić z dziewczynek małych kobietek przeczytacie u Nishki.

Do pośmiania

Ostatnio social media podbija bestseller. Autorem jest niejaki Cacao DecoMorreno a tytuł bestsellera to: „Najwyższa jakość”. Tak, tak, dobrze czytacie. Mowa o… kakao. Podobno zaczęło się od żartu, ktoś wrzucił zdjęcie kakao DecoMorreno z podpisem: „Znacie inne książki tego autora?” Internauci podchwycili, a zaraz dołączyły do nich inne marki. Supermarket „Piotr i Paweł” na przykład wystawił kakao na półkach obok zwykłych książek z podpisem „Bestseller”. Ktoś utworzył temu „dziełu” wpis na lubimyczytać.pl, pod którym zebrały się chyba najbardziej kreatywne i oryginalne recenzje, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Zobaczcie koniecznie, bo to prawdziwe perełki!

Cacao DecoMorreno w lubimyczytać.pl

 


Mam nadzieję, że trochę umiliłam wam wieczór :) Widzimy się za tydzień, a teraz… Pora na DOBRANOC :)

Może ci się też spodobać