MiejscaParenting

Warszawskie Targi Książki z dziećmi – 19-22 maja, Stadion Narodowy

autor Żona Maj 18, 2016 0 komentarzy
8122843567_12c3fb2e8e_k

Przyszedł maj, pogoda zrobiła się piękna (na Zimnych Ogrodników spuśćmy zasłonę milczenia), a to oznacza, że mnie nosi. To jest ten czas, kiedy ja – naczelny organizator wycieczek naszej rodziny – zaczynam obmyślać i planować. Nie jest to proste, bo w tym czasie tyle się dzieje w Warszawie, że naprawdę ciężko się zdecydować. Mogłabym tak każdy weekend zapełniać eventami od rana do wieczora, ale całe szczęście mój mąż mnie w tym szaleństwie hamuje ;) Jednego tylko w maju nie mogę odpuścić – Warszawskich Targów Książek.

Jeśli wasze dzieci, tak jak nasze, uwielbiają książki lub właśnie przeciwnie – nie możecie ich do czytania przekonać, to musicie w weekend wpaść na Narodowy! Rok temu eksperymentalnie odwiedziliśmy Targi całą rodziną i byliśmy zachwyceni do tego stopnia, że wpisaliśmy tę imprezę w nasz rodzinny kalendarz jako obowiązkową. W tym roku także zapowiedziano mnóstwo atrakcji dla dzieci, a i wy przy okazji znajdziecie coś dla siebie ;) Przygotowałam wam skromny (i subiektywny) wycinek tego, czego możecie się spodziewać.

DSC05143

Tak było rok temu na stoisku Wydawnictwa Zakamarki

Atrakcje dla dzieci

Od czwartku do niedzieli od 10:00 w sali dla dzieci w Galerii na poziomie -1 będzie można zajrzeć do ilustrowanego świata „Harrego Pottera” i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie!

Czwartek

Od 10:25 do 11:50 Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na warsztaty kaligrafii i pisania piórem wszystkie dzieci w wieku szkolnym. Sala Paryż B

Od 11:00 do 12:00 fragmenty z serii „Przygody Wilka” będzie czytać po polsku autorka książek dla dzieci Elżbieta Pałasz. Frankofonia 105/D13

Od 11:00-11:55 na scenie A na poziomie +2 odbędą się zajęcia dla dzieci na podstawie książek o Byczku Fernando.
Prowadzi Małgorzata Berwid, animatorka kultury, twórczyni programu dla dzieci „Moliki Książkowe”, odznaczona Orderem Uśmiechu.

Piątek

Od 11:00 – 11:55 znani aktorzy (Aneta Todorczuk Perchuć, Joanna Moro i Artur Barciś) będą czytać dzieciom. Miejsce: Kanapa Literacka, scena główna.

W sobotę i niedzielę (piszę o tym niżej) dla rodzin z dziećmi będzie przygotowana na płycie boiska scena oraz miejsce do wypoczynku i zabawy.

Oprócz tego przez cały weekend będą odbywały się warsztaty plastyczne, warsztaty z twórcami komiksów, warsztaty detektywistyczne dla dzieci i młodzieży i wiele innych atrakcji, o których więcej dowiecie się na stronie Targów.

DSC05146

Spotkanie z Panem Kuleczką, kaczką Katastrofą i psem Pypciem. Mucha Bzyk-bzyk się wstydziła i na zdjęciu jej nie ma ;)

Spotkania z autorami

Wasze dziecko kocha Pana Kuleczkę? Lubi serię Mamoko? Na Targach będzie miało okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi autorami książek. Wy też znajdziecie na Targach swoich ulubionych autorów, jeśli tylko dzieci wam pozwolą ;). Poniżej krótka lista tylko niektórych z nich:

Wojciech Widłak, autor „Pana Kuleczki” będzie podpisywał książki wraz z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską na stoisku wydawnictwa Media Rodzina 15/H.

Na stoisku mojego ulubionego wydawnictwa dla dzieci „Dwie Siostry” będą podpisywać książki autorzy i ilustratorzy, m.in. autorzy cudownej serii dla dzieci „Mamoko” Aleksandra i Daniel Mizielińscy (21 maja od 12:00 do 14:00) i Piotr Socha, autor „Pszczół”, ilustrator książek i gier planszowych (także 21 maja od 12:00 do 14:00).

Z Grzegorzem Kasdepke autorem wielu świetnych książek dla dzieci będzie można się spotkać 21 maja 12:00-13:00 na stoisku Wydawnictwa Nasza Księgarnia (119/D16) lub 13:30-14:30 na stoisku Wydawnictwa LITERATURA (157/D20).

Justynę Bednarek, autorkę książki „Niesamowite przygody 10 skarpetek” spotkacie na stoisku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (11/CB) 20 maja od 17:00 do 18:00.

A jeśli kochacie Tytusa, Romka i A’Tomka to zajrzyjcie w niedzielę 22 maja między 11:00 a 13:00 na stoisko Prószyński Media (80/C3), bo tam Papcio Chmiel będzie podpisywał komiksy ;)

Więcej informacji o spotkaniach z autorami znajdziecie na stronach Targów.

Odwiedź stoisko ulubionego wydawnictwa

Bardzo często na takich targach można kupić książki w promocyjnych cenach, sporo książek ma podczas Targów swoją premierę, więc to świetna okazja do uzupełnienia domowej biblioteczki. Pełną listę wystawców znajdziecie TU, a plan Targów TU.

DSC05144

Warszawski Weekend Rodzinny

Na płycie stadionu będzie można odpocząć na leżakach (będzie też kawiarenka!), a na scenie będą spotkania, występy i koncerty. Pełen program znajduje się TU.

Festiwal Gier

Także w sobotę i w niedzielę na płycie stadionu będziecie mogli wziąć udział w Festiwalu Gier, a więc zagrać w gry planszowe, poszukać nowości na stoiskach wydawców i z pewnością coś kupić.

Najważniejsze informacje

Kiedy?

Targi trwają od czwartku do niedzieli 19-22 maja.

Godziny otwarcia:

– 19 maja 2016 (czwartek) 10.00 – 18.00
– 20 maja 2016 (piątek) 10.00 – 19.00
– 21 maja 2016 (sobota) 10.00 – 19.00
– 22 maja 2016 (niedziela) 10.00 – 17.00

Gdzie?

Miejsce Targów to PGE Narodowy. Możecie skorzystać z parkingu pod stadionem, ale jest płatny i ja polecam wam komunikację miejską. Wystarczy, że przyjedziecie tramwajem na Rondo Waszyngtona ;)

Za ile?

Wstęp na Targi jest płatny. Bilety można kupić w kasach targowych lub przez Internet. Polecam szczególnie ten ostatni sposób, bo bilety są tańsze. Są także bilety rodzinne.

Bilety On-line

Co jeszcze można robić?

Nie wspomniałam wam o wielu fajnych wydarzeniach, np. o tym, że w tym roku gościem honorowym Targów są Węgry, więc oprócz węgierskiej literatury (także dla dzieci), będzie też próbka węgierskiej kuchni i win ;) Będzie też wystawa Wojciecha Siudmiaka, której na pewno nie odpuszczę. Zobaczcie, co jeszcze możecie robić na Targach – Targi w pigułce.

Bardzo żałuję, że mogę wybrać tylko jeden dzień na Targi i nie zdołam spotkać się ze wszystkimi moimi ulubionymi autorami, ale w końcu mogę być tylko w jednym miejscu na raz. To jak? Wybieracie się?

Zdjęcie stadionu zrobił Richard Matthews

Może ci się też spodobać