Po godzinach

Poznajcie 5 świetnych babek, czyli Share Week 2016!

autor Żona Marzec 30, 2016 0 komentarzy
5519888041_2dc51cb21c_o
Znów nadszedł mój ulubiony tydzień w blogerskim roku, czyli Share Week!

W skrócie, Share Week to taki szczególny tydzień w blogosferze, w którym blogerzy polecają innych blogerów. Tak wiecie, zupełnie bezinteresownie i nikt im za to nie płaci! Fakt zdecydowanie warty odnotowania ;) Pomysłodawcą i wykonawcą tej imprezy jest Andrzej Tucholski, a w tym roku mamy jej piątą edycję. Z tej szumnej okazji chciałabym wam, Drodzy Czytelnicy, przedstawić 5 naprawdę niezłych babek. W zeszłym roku polecałam wam ojców, w tym roku władzę przejmują kobiety, w większości matki, ale nie ten szczegół był decydujący. Tę piątkę naprawdę warto znać, czytać i obserwować na fejsbukach.

boskaAnna Kowalczyk – Boska Matka

Wierzy w życie po dziecku.
Nie wierzy, że matki robią wszystko lepiej niż ojcowie.
Zadaje trudne pytania, szuka łatwych odpowiedzi, jak to dziennikarka. Pisze – i to jak pisze! – na tematy ważne, nie tylko dla kobiet.


 

marysia

Marysia Górecka – Mamy Gadżety

Chcecie kupić wózek? Szukacie pomysłu na prezent dla świeżo upieczonych rodziców? Powinniście odwiedzić bloga Marysi. Ja z wózków szczęśliwie już wyrosłam, gadżetów nie gromadzę, swój kanon prezentów mam (planszówka jest dobra na każdą okazję;)), a i tak czytam każdy wpis Marysi. Dla jej poczucia humoru, tak bliskiego mojemu i dla jej zdrowo rozsądkowego podejścia do dzieci.


 

nishka

Natalia Tur – Nishka

Nishka ma dokładnie tyle lat, co ja, a bije mnie na głowę jeśli chodzi o staż małżeński i rodzicielski. Tysiące jej czytelników marzą o tym, żeby została ich mamą. Jako socjolog porusza różne społeczne problemy, głównie związane z rodziną i podaje je czytelnikom w towarzystwie mocno abstrakcyjnego poczucia humoru ;) Prywatnie matka dwóch córek oraz nienarodzonego jeszcze syna, a także Zła Żona.


 

seg

Matylda Kozakiewicz – Segritta

Znaną z pikantnych tematów Segrittę, zaczęłam czytać dopiero wtedy, kiedy została matką. Złą matką – dodajmy. Od tamtej pory jest jedną z moich ulubionych matek w internetach. Do dziś nie mogę wyjść z podziwu, że chodzą po świecie takie matki, które nie potrzebują tony poradników, żeby wiedzieć jak wychować dziecko ;)


 

zwierz

Katarzyna Czajka – Zwierz Popkulturalny

Miejsce Zwierza w tym zestawieniu może wydawać się trochę kontrowersyjne, gdyż albowiem chodzą plotki, że Zwierz nie jest kobietą, a nawet człowiekiem! To są oczywiście, tylko plotki – widziałam na własne oczy ;). Grafomanią Zwierz przerasta jedną z moich ulubionych autorek kryminałów. Dość powiedzieć, że codziennie(!!!) pisze teksty na 5-6 stron maszynopisu. A ja codziennie te wpisy czytam. Całe szczęście pisze o serialach, filmach i innych zjawiskach pop kultury – gdyby pisała o życiu seksualnym ludzi, nie wiem, czy bym zdzierżyła ;)))


 

To są więc moje typy na Share Week 2016. Niestety, z tej listy mogę wybrać tylko 3 blogi, ale wy się nie musicie ograniczać. Idźcie więc i czytajcie! Mam nadzieję, że polubicie te dziewczyny, tak jak ja!

Ciekawa jestem, kogo wy byście polecili?

p.s. Autorem zdjęcia na samej górze jest Javier Bouzas. Resztę ukradłam ;)

 

Może ci się też spodobać