Bardzo serio

Polska to najcudowniejszy kraj na świecie

autor Żona Czerwiec 9, 2016 0 komentarzy
dawn-nature-sunset-people
Otwieram rano Internet i od razu się uśmiecham. Z każdej strony widzę uśmiechniętych ludzi, zadowolonych z życia, wyznających piękne wartości. Tu, w Polsce, naprawdę każdemu żyje się dobrze. Polska jest najcudowniejszym miejscem na świecie.

Tu każdego stać na wszystko. Nikt nie pobiera zasiłków, bo po prostu nie musi. Sam, z tego, co zarobi, nieważne czy pracuje na etacie, ma własną świetnie prosperującą firmę, czy tyra na śmieciówce, jest w stanie odłożyć sobie na wszystko. Dowolną kwotę miesięcznie. Na wakacje dla dzieci. Na nowe ubrania w Zarze. Na emeryturę. Każdy to robi. Wystarczy tylko chcieć. Takie to proste.

Tu wszyscy są tacy odpowiedzialni. Nikt dla własnej przyjemności, realizowania jakichś egoistycznych i chorych marzeń o dużej, kochającej rodzinie, nie będzie narażał własnych dzieci na życie w biedzie. Większość nie rodzi więc dzieci. No, ewentualnie jedno. Jedno zdecydowanie wystarczy. I wtedy na pewno na wszystko wystarczy.

Tu każdy ma pracę zawsze. Praca po prostu leży na ulicy, wystarczy się po nią schylić! Nigdy, ale to nigdy się nie zdarzyło, żeby jakiś zakład produkcyjny dający utrzymanie kilku setkom rodzin nagle został zamknięty, a te rodziny straciły wszelkie źródła dochodu. No, nigdy! A pracodawcy zawsze są uczciwi i prowadzą swe firmy przejrzyście, z chęcią płacąc wszystkie podatki.

Także ciężko w to uwierzyć, ale tu nikt nigdy nie choruje. No, w każdym razie nie na tyle poważnie, żeby przez długi czas być niezdolnym do pracy. Także dzieci mają tyle przyzwoitości, że nigdy nie rodzą się chore i niepełnosprawne, wybawiając swych rodziców od konieczności rzucenia etatu i odebrania rodzinie dochodu, tylko po to, żeby się nimi zajmować.

A nawet jeśli ktoś zachoruje, to nie musi długo czekać na wizytę u specjalisty. Tu każdego stać, żeby posiadać prywatny abonament medyczny, z pełnym zakresem usług. Tak, tak, to norma.

To także prawdziwy raj dla rodzin. Nie ma problemów z miejscem w przedszkolu. Żadnego. Bo przecież, jeśli nawet w tych wyjątkowych przypadkach miejsca dla dziecka zabraknie, można przecież z łatwością opłacić opiekunkę. Albo chociaż prywatne przedszkole. Które oczywiście jest tuż za rogiem. Bo o tym oczywiście zapomniałam wspomnieć, ale każdy Polak żyje w wielkim mieście, gdzie ma nieograniczony dostęp do kultury, edukacji i wszelkiej nowoczesności takiej jak metro i dwupasmowe drogi.

Serio, cudowny kraj, ta nasza Polska. Jedyna taka na całym świecie. Wyjątkowa.

A potem zamykam komputer, wychodzę na warszawską wielkomiejską ulicę i nijak mi się ten obraz z wirtualną rzeczywistością nie zgadza…

Może ci się też spodobać