ParentingPo godzinach

To najbardziej lubimy robić we dwoje!

autor Żona Maj 31, 2014 3 Komentarzy
sru_featured
Jest taka pora dnia, o której każdy rodzic marzy od samego rana. To pora, kiedy dzieci śpią już w łóżkach. Fajnie, jak ta pora zaczyna się np. o godzinie 20.00 (tak jak u nas), bo wtedy zostaje jeszcze trochę czasu, który WRESZCIE możemy spędzić tylko we dwoje. Wyjść na randkę się nie da, wiadomo. Można wtedy obejrzeć wszystkie nagrane programy kulinarne, można obejrzeć cały sezon ulubionego serialu, można nadrobić premiery kinowe, można rozwiązywać krzyżówki, przeczytać książkę lub po prostu spędzić dwie godziny na fejsie ;) My gramy jeszcze w planszówki.

Jak znajdujemy czas na granie przy dwójce dzieci przeczytacie we wpisie Marcina. Więc jeśli potrzebujecie jakiejś odmiany od telewizji, książek i Internetu przedstawiamy wam nasze subiektywne zestawienie naszych ulubionych gier do grania we dwoje.

Metropolia

Metropolia to nasze ostatnie odkrycie. W sumie, to nie bardzo lubię turlać kostkami, ale za to bardzo lubię karcianki i może dlatego ten mariaż tak mnie uwiódł. I choć zazwyczaj gramy w nią w szerszym gronie, to na dwie osoby też jest przyjemnie. Nawet może bardziej ekscytująco, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy ;) Więcej o zasadach i samej grze tu -> KLIK.

metropolia01

metropolia02

Race for the Galaxy: Alien Artifacts

Tę grę wprost uwielbiam i nigdy nie mam jej dość. Za każdym razem kiedy się kończy, mam ochotę natychmiast zacząć nową partię, żeby zobaczyć co tym razem los mi da do rąk (karty, karty) i co będę mogła z tym zrobić. Ostatnimi czasy zamęczamy nowy dodatek – Alien Artifacts – w który po prostu mogłabym grać non stop. Gra się w nią świetnie zarówno we dwie, jak i w więcej osób. O grze i dodatku tu -> KLIK.

race01

race02

Moja galaktyka pomału rośnie w siłę...

Moja galaktyka pomału rośnie w siłę…

...aby w końcu zwyciężyć!

…aby w końcu zwyciężyć!

Mr. Jack in New York

Mr. Jack in New York – czyli modyfikacja podstawowej gry – Mr. Jack. To jest gra wprost genialna. Dwuosobowa. Dedukcyjna. Gra, w której jeden gracz wciela się w postać legendarnego i nigdy nie ujętego mordercy, a drugi gracz jest detektywem, który kierując się wskazówkami będzie próbował Kubę Rozpruwacza zdemaskować i schwytać. W grze występuje osiem różnych postaci, z których każda może być tytułowym Mr. Jackiem. Na początku gry wszyscy są podejrzani, więc zadaniem detektywa jest ograniczenie tej liczby do tylko jednego podejrzanego. Zadaniem Mr. Jacka jest jak najdłuższe ukrywanie się pośród zwykłych ludzi, aż nadarzy się okazja do ucieczki. Dodajmy do tego specjalne akcje każdej postaci i dostajemy niezwykłą logiczno-dedukcyjną rozrywkę, która angażuje wszystkie szare komórki.
Więcej informacji o grze i innych grach z serii dostaniecie tu:
Recenzja Mr. Jack in New York
Recenzja Mr. Jack Pocket

Czy uda się obronić Nowy Jork przed Kubą Rozpruwaczem?

Czy uda się obronić Nowy Jork przed Kubą Rozpruwaczem?

Tej nocy Mr. Jack był widziany na ulicach Nowego Jorku

Tej nocy Mr. Jack był widziany na ulicach Nowego Jorku

Czy Kubie uda się uciec przed pościgiem?

Czy Kubie uda się uciec przed pościgiem?

Kto z nich jest Kubą Rozpruwaczem, a kto praworządnym obywatelem NYC?

Kto z nich jest Kubą Rozpruwaczem, a kto praworządnym obywatelem NYC?

Ticket to Ride – Wsiąść do pociągu

A może by tak Wsiąść do pociągu – tylko nie byle jakiego, ale z możliwością podziwiania Alp Szwajcarskich? Ticket to Ride Switzerland- czyli po polsku Wsiąść do pociągu na mapie Szwajcarii zamienia przyjemne wykładanie wagoników w ciężką potyczkę dwóch umysłów. To jest tylko dodatek – do zagrania będziemy potrzebować jakiejś pełnej gry (my mamy klasyczne Wsiąść do pociągu z mapą Stanów Zjednoczonych), a przynajmniej dwóch kompletów wagoników ;).
Więcej o grach z tej rodziny przeczytacie tu -> KLIK!

ticket01

ticket02

Cywilizacja: poprzez wieki

I na koniec – moja UKOCHANA gra planszowa – Cywilizacja poprzez wieki. W zasadzie to chyba jedyna prawdziwie moja gra planszowa w naszej kolekcji. Mój prezent urodzinowy. Kiedy odmawiam zagrania w nią (bardzo rzadko) mój mąż pyta, czy nie jestem chora ;) . W zasadzie to gra karciana (znów te karty), choć może zmylić mnogość plansz i kosteczek ;) Gra mocno strategiczna, w której trzeba planować swoje ruchy na kilka tur do przodu, a jest dużo do zrobienia. To gra o budowaniu cywilizacji, budowaniu cudów świata, wynajdywaniu nowych technologii, prowadzeniu wojen, podbijaniu nowych terytoriów, dbaniu o populację naszej cywilizacji i jej kulturę. Jak ktoś grał w Cywilizację Sida Meyera (szczególnie pierwsze części), to szybko poczuje się jak w domu :) Trochę więcej można przeczytać tu -> KLIK!

cywilizacja01

Tak naprawdę to zestawienie powinno zawierać jeszcze przynajmniej z 5 innych tytułów, ale może zostawię to na później ;)

Ciekawa jestem, co wy lubicie robić kiedy dzieci śpią?

Może ci się też spodobać

  • Proszę nam tu nie robić konkurencji! ;)

    • Żadna konkurencja, raczej uzupełnienie… ;) Zresztą, wpis powstał przecież przy czynnym wsparciu Yosza ;)

  • Ja tylko zauważę, że w przypadku TtR i TtA brakuje na zdjęciach wina lub piwa :D