Miejsca

7 profili na Instagramie, które zainspirują cię do podróżowania

autor Żona Sierpień 17, 2016 5 Komentarzy
9328959665_88068db24b_k

Instagram to moje ulubione medium społecznościowe. Aplikacja do robienia kwadratowych zdjęć pojawiła się na moim pierwszym smartfonie jako jedna z pierwszych. Od razu ją pokochałam. Na Instagramie nie szukam bieżących wydarzeń, nie śledzę sławnych gwiazd, rzadko podglądam życie innych. Najchętniej oglądam zdjęcia, które inspirują i większość kont, które obserwuję jest albo o jedzeniu, albo o podróżowaniu.

Jednym z pierwszych kont, które zaczęłam obserwować, było konto o Nowym Jorku. Potem, jak po nitce, zaczęłam śledzić inne konta, które pokazują mi miejsca, które chciałabym kiedyś odwiedzić i inspirują do podróżowania. Pokażę wam dziś takich 7 moich ulubionych kont.

newyorkcity i lizeswein

newyorkcity To właśnie jedno z pierwszych kont na Instagramie, które zaczęłam obserwować. Uwielbiam Nowy Jork, a Liz, która prowadzi ten profil sporo podróżuje po świecie i warto ją obserwować także na jej prywatnym profilu (lizeswein)

Tim Landis (curious2119)

Kolejne konto, które obserwuję niemal od początku używania Instagrama. Profil, który składa się wyłącznie z pięknych zdjęć, takich jak to poniżej z Nowej Szkocji

Chris Ozer

O tym, że warto czasami podejrzeć, co lajkują konta, które się obserwuje, przekonałam się, kiedy właśnie w ten sposób trafiłam na profil Chrisa. Nie tylko zachwycają mnie fantastyczne zdjęcia pięknych miejsc, ale chyba nawet bardziej te, które pokazują jego rodzinę.

From Where I Drone

Profil, na którym znajdziecie zdjęcia robione dronem. Uwaga – możecie przepaść na kilka godzin!

Faithmari

Kiedy trafiłam na jej profil podróżowała właśnie po Włoszech, teraz robi zdjęcia w Kaliforni i to takie, że mam ochotę natychmiast spakować walizki :)

Luan Baruti

Jego ostatnia podróż po Azji obfituje w przecudne zdjęcia. Zobaczcie sami.

A jakie konta wy śledzicie na Instagramie? Polećcie coś – uwielbiam odkrywać miejsca w sieci! :)

Może ci się też spodobać

 • Ja uwielbiam i polecam: https://www.instagram.com/banita_travel/ :)

  • Ale cudne zdjęcia! Dzięki za ten profil! Dodałam właśnie do obserwowanych ;)

 • Agnieszka

  Przeczytałam kilkanaście Twoich wpisów i zapragnęłam posiadać dzieci tylko po to, żeby je zabrać w Karkonosze. Brawo za tego bloga! Czy coś jeszcze się pojawi?

  • Dzięki ci za dobre słowo! :) Muszę przyznać, że motywacja do pisania ostatnio u mnie słaba, wróciłam do pracy i mój dzień jest teraz o wiele bardziej męczący. Ale dzięki takim komentarzom chce się wieczorem coś napisać zamiast leżeć przed tv ;)
   Przepracowałam się ostatnio i musiałam trochę od bloga odpocząć. Czasami to jest potrzebne żeby nabrać dystansu, poszukać sensu życia, zadać sobie kilka pytań a jeszcze lepiej – znaleźć kilka właściwych odpowiedzi.
   W skrócie: tak, jeszcze coś napiszę :)

 • Pragnienia Trzydziestolatki

  U nas jest tak, że staramy się zwiedzać w każdej wolnej chwili. Nie znaczy to, że mamy worek pieniędzy, urlop na zawołanie i odrzutowiec pod ręką. Po prostu staramy się chociażby zwiedzać najbliższą okolicę. A jak mamy jakiś sprawy do załatwienia na drugim końcu Polski, to zaznaczamy sobie, co można zwiedzić jadąc do danego miejsca. Jak sobie dawno temu założyliśmy, że będziemy zwiedzać dworki i Kościoły zabytkowe w okolicy, to myśleliśmy, że ich szybko zabraknie a i tak co tydzień jesteśmy w stanie znaleźć coś pięknego, czego jeszcze nie widzieliśmy i to mniej więcej w promieniu 30-40km od miasta. Wydatek jest niewielki, bo tylko koszt paliwa a wspomnienia, uśmiechy, zdjęcia – tego jest co niemiara! :)