Miejsca

Co spakować na wyjazd? Gotowa lista do pobrania!

autor Żona Czerwiec 20, 2016 2 Komentarzy
desk-notebook-office-grey

Siedzę i ogarniam nasz wyjazd na tydzień w góry, w czym niespodziewanie pomocna okazała się dzisiejsza aura. Za oknem szaro, buro i deszczowo. Zupełnie nie letnio. Ale to dobrze. Gdyby świeciło słońce, pewnie wyszłabym natychmiast z domu, żeby nie patrzeć na warstwę kurzu na meblach. W ostatnim tygodniu przed wyjazdem mam już zwykle wszystko zaplanowane. Wiem, dokąd jedziemy i gdzie nocujemy. Wiem jak się tam dostaniemy. Mam rozpisany wstępny plan wycieczek i zajęć w zależności od pogody. Większość potrzebnych rzeczy została zakupiona, ostatnie kilka z listy będzie w tym tygodniu. Został ostatni punkt do odhaczenia – a raczej milion punktów, jeśli się wyjeżdża z dziećmi, a jest nim… cała lista rzeczy do spakowania.

Listy robię nałogowo. Na lodówce zawsze wisi jakaś kartka z tym, co akurat się skończyło i trzeba kupić przy następnej wizycie w sklepie. Bo jakoś tak łatwo się o tym zapomina. Nad biurkiem wisi lista rzeczy do zrobienia w domu i w pracy. Nie zawsze się tego trzymam. Czasami zapomnę wziąć na zakupy kartkę z lodówki, a czasami nie zaglądam na moją biurkową tablicę TODO przez tydzień. Ale jeśli gdzieś wyjeżdżam, robię szczegółowe listy rzeczy do zrobienia i spakowania i bardzo skrupulatnie się ich trzymam. Nie potrafię się spakować bez listy! Zrobiłam już tych list wiele w swoim życiu. Pakowałam się na obozy harcerskie w lesie, wędrowne w górach, dalekie podróże samolotem i tak naprawdę dopiero przy wyjeździe z dzieckiem człowiek w pełni docenia dobrze zrobioną listę. Kiedy się wyjeżdża z małym dzieckiem, ogrom rzeczy Niezbędnych mógłby każdego przytłoczyć. Ale jeśli się zrobi porządną listę, to pakowanie jest już tylko przyjemnością :)

Lista do pobrania

Pomyślałam sobie, że skoro już zrobiłam swoją listę, to czemu by się nią z wami nie podzielić? Ja robienie list mam od lat we krwi, ale może ktoś z was nie jest w tej dziedzinie taki biegły – mam więc dla was prezent. Możecie całkiem za darmo pobrać sobie listy, które pozwolą wam trochę spokojniej pomyśleć o zbliżających się wyjazdach. Możecie je sobie wydrukować i ewentualnie uzupełnić lub się tylko nimi zainspirować. A jeśli jesteście już zaprawieni w bojach, możecie porównać je ze swoimi. Może jest coś, o czym nie pomyśleliście? Ja chętnie przeczytam, o co byście uzupełnili te listy – może i ja się czegoś nauczę? :)

No, to do pakowania!

lista2 ubrania-1

.

co spakowac na wyjazd

.

 

Co spakować na wyjazd

.

co spakować do kosmetyczki apteczki

.

co spakować w góry/na plażę

.

Może ci się też spodobać

  • Z tym pakowaniem i przyjemnością to trochę przesadziłaś ;)

    • Agnieszka Krupińska

      no co? ;) Różni ludzie chodzą po tym świecie :P