Po godzinach

Jak bezpiecznie zdjąć manikiur hybrydowy?

autor Żona Czerwiec 13, 2016 4 Komentarzy
DSC07381
Na pewno choć raz słyszałyście, że manikiur hybrydowy niszczy paznokcie. Jednak ani moje ponad roczne doświadczenie, ani wiedza ze specjalistycznego kursu tego nie potwierdzają. To nie hybrydy niszczą paznokcie – tylko nieprawidłowe ich ściąganie. W tym wpisie pokażę wam, jak prawidłowo zdjąć manikiur hybrydowy w domu.

Jeśli robicie sobie hybrydy u kosmetyczki, to najlepszym wyjściem jest ściągać hybrydy przed nałożeniem nowych właśnie w gabinecie. Ale… często się zdarza, że nagle hybryda nam się uszkodzi, o coś zaczepimy, coś odpryśnie, albo po prostu nie macie umówionego kolejnego terminu, albo termin jest zbyt odległy, żeby wasze paznokcie mogły swobodnie doczekać ;) Co wtedy? Nic prostszego – możecie same zdjąć sobie hybrydę w domu. Ale zanim napiszę wam, jak to zrobić, powiem wam jak tego NIE robić.

Jak nie zdejmować manikiuru hybrydowego?

Przede wszystkim nie skubiemy i nie odrywamy lakieru z paznokci, np. podczas oglądania serialu. Bardzo często razem z lakierem odchodzi też warstwa płytki paznokcia i pozostają takie jakby łuski. Płytka będzie teraz wymagała wyrównania i wypolerowania, więc zrobi się dużo cieńsza niż być powinna. A cieńsza płytka jest bardziej podatna na zniszczenia mechaniczne i może się stać bardziej łamliwa. Nie róbcie tego nigdy!

Czasami zdarza się tak, że lakier w pewnym miejscu się zadarł i wydaje nam się, że łatwo i czysto odchodzi od paznokcia, ale najczęściej tak jest tylko w małym fragmencie płytki (pod zadarcie dostaje się woda i powietrze i lakier się odczepia od płytki). Może się okazać, że dalej już tak łatwo nie idzie i zaczynacie zdzierać sobie lakier (bo przecież nie zostawicie zdartego w połowie) razem z płytką paznokcia!

Nigdy nie należy też spiłowywać lakieru. Polega to na tym, że pilniczkiem ściera się lakier aż dojdziemy do płytki paznokcia. Nie róbcie tak! Zawsze po takim piłowaniu wasza płytka stanie się cienka jak papier ryżowy i będzie potrzebowała długich tygodni, żeby się zregenerować. Jeśli wasza kosmetyczka ma taki sposób zdejmowania manikiuru, uciekajcie od niej jak najdalej! Wiem dobrze, co mówię, gdyż raz właśnie tak miałam manikiur zdejmowany. Pokusiłam się o zrobienie hybryd tańszym kosztem, nie zapamiętałam producenta lakierów i okazało się, że roztwór acetonu nie daje im rady. Paznokcie zostały spiłowane, a ja przez następne tygodnie nakładałam na nie odżywki, cierpiałam, kiedy musiałam włożyć rękę do ciepłej wody i przeklinałam łamiące się kilka razy dziennie paznokcie. Nie polecam!

Jak zdjąć manikiur hybrydowy?

Jedyną prawidłową i najbezpieczniejszą metodą jest stosowanie okładów z acetonu. Okładów. Czyli nie moczymy paznokci w miseczce z acetonem przez 20 minut! Prawidłowo zdjęty manikiur nie niszczy płytki paznokcia. Płytka powinna być w niemal identycznym stanie jak przed nałożeniem manikiuru. Pamiętajmy jednak, że mimo wszystko stosujemy tu aceton (sam lub w połączeniu z innymi składnikami), który potrafi bardzo wysuszyć skórki i płytkę, więc należy ograniczyć kontakt z nim do minimum. Jak zrobić to dobrze opiszę wam w kilku prostych krokach.

Krok 1: przygotuj się, czyli co będzie potrzebne?

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Ja używam hybryd Semilac i do zdejmowania używam produktów tej samej firmy.

Do zdjęcia manikiuru będzie potrzebne:
Pilniczek do paznokci (najlepiej papierowy)
Blok polerski do wyrównania płytki, usunięcia ewentualnych pozostałości i wypolerowania płytki
Płyn do usuwania manikiuru lub aceton kosmetyczny (Remover z Semilaca zawiera oprócz acetonu lanolinę, która chroni płytkę i skórki przed nadmiernym przesuszeniem)
Patyczki do usuwania skórek lub specjalne strippery do usuwania lakieru
3 płatki kosmetyczne pocięte na ćwiartki
– Kuchenna folia aluminiowa, możliwie jak najgrubsza, pocięta w prostokąty o rozmiarach ok 7x5cm
Ręczniczek papierowy (żeby nie nabrudzić :) )

Semilac ma w ofercie specjalnie przygotowane folie do zdejmowania hybryd, ale choć są mega wygodne, to już ich nie kupuję. Trochę więcej zachodu jest z folią i płatkami kosmetycznymi, ale jest też to rozwiązanie dużo tańsze. Spróbujcie jednego i drugiego i zobaczcie, co dla was jest lepsze.

Krok 2: Spiłowanie wierzchniej warstwy lakieru, czyli TOP COAT.

Spiłowanie top coata przyspieszy działanie acetonu na lakier. Wystarczy lekkie zmatowienie, nie ma potrzeby piłować zbyt głęboko, bo możecie przepiłować się do płytki paznokcia i ją uszkodzić.

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Krok 2: Okłady z acetonu.

Ćwiartkę płatka kosmetycznego nasączamy płynem do usuwania manikiuru i natychmiast przykładamy do paznokcia i owijamy kawałkiem folii aluminiowej. Pozostałą część folii zawijamy w górę (spotkałam się też z tym, że zawija się na dół – ciężko mi powiedzieć, czy to jakaś istotna różnica, ja od zawsze robię sposobem w górę i działa dobrze). Kiedy każdy paznokieć mamy już owinięty folią, owijamy dłoń ciepłym ręcznikiem (ciepło przyspiesza cały proces) i trzymamy ok 10 minut. Ja zazwyczaj sprawdzam paznokieć po ok 5-7 minutach i jeśli lakier zaczął się łuszczyć i sam odchodzi to już najczęściej jest gotowy do zdjęcia.

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Namaczamy

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Przykładamy

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Zawijamy…

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Zawijamy…

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

A teraz trzymamy w ciepełku przez ok 10 minut

Krok 3: Zdjęcie lakieru

Odmoczony lakier bardzo łatwo schodzi z paznokcia. Zdejmujemy lakier zeskrobowując go z paznokcia za pomocą drewnianego patyczka lub plastikowego strippera. Jeśli trafimy na miejsce które nie chce się dać zeskrobać, warto nałożyć jeszcze na chwilę okład z acetonu.

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Krok 4: Polerowanie.

Płytka po zdjęciu lakieru będzie wymagać wyrównania i wypolerowania. Czasami można trafić na miejsca gdzie baza była bardziej oporna i została na płytce. Blok polerski szybko sobie z tym poradzi.

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Mój środkowy palec jako przykład zbyt przesadnego spiłowania TOP COATa. Zdarza się ;)

 

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Paznokieć wypolerowany i gotowy do dalszych działań ;)

Krok 5: Zadbaj o skórki i paznokcie.

Po wypolerowaniu płytki, możesz paznokcie przypiłować i nałożyć kolejny manikiur. Jeśli nie zamierzasz ponownie malować paznokci, możesz na paznokcie nałożyć odżywkę, a na skórki coś nawilżającego.

Jak zdjąć manikiur hybrydowy

Zdejmowanie hybryd – III fazy naraz ;)

 

Poleca wam obejrzeć jeszcze ten filmik instruktażowy. Teraz na pewno dacie radę ;)

Może ci się też spodobać

 • dietybzdety

  Właśnie tego szukałam. Dziękuję :) Zastanawiałam się, jak zdjąć hybrydę z paznokci, bo niedługo- uwaga takie wyzwanie przede mną :) Super wyjaśniłaś, co i jak :)

  • Agnieszka Krupińska

   Cieszę się że mogłam pomóc ;)

 • Chciałam nawet kupić swój zestaw do hybryd, ale właśnie brakowało mi informacji jak je ściągać. Trochę przeraża mnie ten widok, ale jak widzę jakie możliwości daje ten lakier. Notatkę zapisuje, na pewno mi się przyda.

  • Agnieszka Krupińska

   Ściąganie jest trochę pracochłonne ;) ale to nic strasznego