Po godzinach

7 skutecznych sposobów na wprowadzenie się w świąteczny nastrój

autor Żona Grudzień 8, 2015 0 komentarzy
choinka_03

Za 2 tygodnie święta (!!!), a ja tak wyjątkowo w tym roku w ogóle tych świąt nie czuję. Nie ma śniegu, temperatury takie ciągle jesienne, ciężko w takich warunkach poczuć klimat świąt. Do tego dochodzi codzienna rutyna, każdy dzień podobny do drugiego, a do tego szarość i brak słońca. Doszłam do wniosku, że coś z tym trzeba zrobić. Tylko 2 tygodnie zostały do świąt i wypadałoby jakoś się na te świętowanie nastawić. Wdrożyłam więc plan wprowadzania się (i rodziny) w świąteczny nastrój.

Wyszło mi tego 7 punktów, możecie je bez problemu zastosować u siebie, nawet punkt 7, który jest trochę z przymrużeniem oka (ale nie krępujcie się, jeśli macie ochotę, to czemu nie?).

1. Choinka

Od kiedy mamy dzieci choinka pojawia się w naszym domu wcześnie. W moim rodzinnym domu i w wielu domach, które znam, choinka pojawia się dzień przed Wigilią. W ubieranie choinki jest zazwyczaj zaangażowana cała rodzina, można przy tym słuchać kolęd, albo je śpiewać samemu. Natychmiastowy świąteczny nastrój gwarantowany. Ale to dopiero dzień przed Wigilią, ostatni dzwonek na poczucie magii świąt. Z tego powodu my ubieramy choinkę wcześniej – w okolicy 6 grudnia, czyli Mikołajek. To od tego dnia w moim osobistym kalendarzu rozpoczyna się okres świąteczny. Przystrojona i rozświetlona lampkami choinka daje +1000 do świątecznego nastroju w każdym domu. Szczególnie jeśli jest żywa i pachnąca lasem :)
Choinka świąteczny nastrój

2. Ozdoby, świeczki, światełka

Niech będzie dużo i pachnąco. Niech będzie kolorowo, czerwono i radośnie. Nie zrażajcie się, że wieszanie lampek na zewnątrz to obciach – nie dla sąsiadów to robicie, tylko dla siebie. Rozstawcie wszędzie świeczki, powieście ozdoby, niech na każdym kroku coś wam przypomina, że to właśnie ten czas. Przy okazji zyskacie mnóstwo okazji do wspólnych rodzinnych aktywności :)

 ozdoby1
 ozdoby2

Zdjęcia pochodzą z mojej tablicy na Pinterest

3. Pieczenie pierników

Pachnące korzennymi przyprawami ciasteczka nie mogą bardziej kojarzyć się ze świętami. Propozycja szczególnie kierowana do gadżeciarzy: z okazji pieczenia pierników możecie kupić sobie pierdyliard foremek do wycinania, puszki na pierniki, mazaki do ozdabiania, koraliki, perełki, cokolwiek wam podpowie wyobraźnia ;)

pierniczki1
pierniczki2
pierniczki3

Zdjęcia pochodzą z mojej tablicy na Pinterest

4. Zakupy w centrum handlowym

Cóż zrobić, że mi osobiście święta kojarzą się z zakupami ;) Robimy zakupy na wigilijne potrawy, na pierniki (patrz punkt 3), szukamy prezentów, szukamy kreacji na wigilijny wieczór. Kilka godzin spędzonych w galerii handlowej w weekend przed świąteczny być może pozostawi w was nastrój poirytowania, wkurzenia i wielki ból głowy, ale z całą pewnością poczujecie święta ;)

5. Muzyka

Nastrojowa świąteczna muzyka może zdziałać wiele. Ja mam dwa typy, które skutecznie wprowadzają mnie w nastrój świąt: to świąteczna płyta Michaela Buble: Christmas, na której są naprawdę genialne aranżacje świątecznych klasyków oraz RADIO.

RMF Classic świąteczny nastrój

RMF Classic od kilku lat mniej więcej od połowy grudnia przez 24 godziny na dobę emituje w powietrze świąteczne piosenki i te, które klimatem do Świąt pasują. W tym roku świąteczne hity popłyną już w najbliższą sobotę, 12 grudnia! Radio włączam rano jak wstajemy, a wyłączam kiedy idziemy spać. Calutki dzień nasiąkania klimatem świąt ;) Jeśli mieszkacie gdzieś poza zasięgiem Radia RMF Classic, możecie słuchać go też przez Internet!

Płyta Michaela Buble to must have na święta. Możecie sprezentować ją też komuś bliskiemu. Fantastyczny klimat świąt, piękne aranżacje, najpiękniejsze świąteczne piosenki. Posłuchajcie sami:

6. Filmy

Są dwa, które od kilku lat oglądam w każde święta. Nie ma wyjątków. Nieważne, że znam je na pamięć, zawsze mnie rozbawiają i wzbudząją we mnie wspomnienia najszczęśliwszych świąt. Oba filmy są komediami, akcja toczy się w czasie świąt, mają wątki romantyczne (kaman, to przecież ważne!) i przede wszystkim są nasycone angielskim humorem, który uwielbiam!

Love Actually, czyli To właśnie miłość Obejrzyjcie pierwszą scenę:

Holiday – zwiastun:

7. Nowy Jork

Spędziłam w Nowym Jorku trzy razy Święta Bożego Narodzenia i mogę powiedzieć, że to miasto w tym okresie jest magiczne. Iść pooglądać wystawy Macy’sa, albo pojeździć na łyżwach pod choinką przy Rockefeller Center, to jak zaaplikować sobie Święta dożylnie ;)

Świąteczny nastrój rockefeller centre
świąteczny nastrój rockefeller centre
IMG_4474

IMG_6613

To moje sposoby na rozbudzenie w sobie świątecznego nastroju, a jakie są wasze? ;)

Może ci się też spodobać