Trochę żartemZwiązki

5 najlepszych prezentów na rocznicę dla małżeństwa z 8-letnim stażem i dwójką dzieci

autor Żona Grudzień 16, 2014 5 Komentarzy
IMG_4624
Z okazji mijającej dziś właśnie 8 rocznicy naszego ślubu, wpadłam na pomysł, żeby podpowiedzieć wam, co podarować z tej okazji parom podobnym do nas. Kto będzie lepiej wiedział, niż my, którzy właśnie jesteśmy w tym miejscu?


Więc jeśli macie w rodzinie lub wśród znajomych pary, które niedługo będą świętować wspólne przeżycie 8 lat (przy czym słowo przeżycie jest tu kluczowe), a do tego są szczęśliwymi (a jakże!) rodzicami dwójki lub więcej dzieci (jedno też może być), to zachęcam was do przemyślenia tych propozycji. Posortowałam je w zależności od zasobności waszego portfela oraz gotowości zaangażowania się w prezent (opieka nad dziećmi). Daję gwarancję, że ich uszczęśliwicie każdym punktem z listy ;)

5. Żarcie na wynos

Zamów im rocznicowe żarcie do domu – ona będzie przeszczęśliwa, że nie musi gotować obiadu, on będzie szczęśliwy, że nie musiał za to płacić. Ucieszą się tak samo z dwóch styropianowych opakowań z wietnamskiej knajpy, co z wielkiego zestawu sushi.

4. Randka

Jeśli cię na to stać, podaruj im 2-3 godziny całkowitego oderwania od życia (dzieci, domu, pracy) i podczas gdy ty będziesz robić za niańkę (lub zlecisz to komuś innemu), oni będą mogli zrelaksować się podczas romantycznej kolacji lub seansu w kinie. Możesz też wykazać się przewidywalnością i zarezerwować bilety do teatru. Pójdą naprawdę na cokolwiek, bo nie byli całe wieki.

3. Weekend dla dwojga

Mogą go spędzić na różne sposoby, najważniejsze, że tylko we dwoje: tantryczny – coś dla ciała i dla ducha ;), SPA – gdzie ona może znów poczuć się piękna i młoda, a on znów może poczuć się jak w pierwszym miesiącu po ślubie; tematyczny – w zależności od upodobań małżonków może to być wędrówka po Tatrach lub festiwal gier planszowych.

2. Tygodniowa wycieczka dla dwojga

Najlepiej do miejsca, gdzie można docenić te wszystkie aktywności, które najlepiej wychodzą nam bez dzieci. Wstawanie o 10.00, spontaniczne całodzienne wycieczki, picie wina w ilościach ograniczonych jedynie własną fantazją, chodzenie do restauracji, gdzie serwują jedzenie, którego ich dzieci nigdy by nie tknęły, leżenie cały dzień plackiem na plaży z książką w ręku, i inne podobne.

1. Wehikuł czasu

Żeby mogli cofnąć się w czasie i wyjaśnić sobie dokładnie, dlaczego nie powinni mieć dzieci. Ewentualnie, dlaczego nie powinni być w ogóle ze sobą.

 

Co do nas – to chętnie przyjmiemy gratulacje, życzenia, wyrazy uznania ;)

Może ci się też spodobać

 • Łukasz Wysocki

  Gratulacje, wyrazy uznania i własnego TARDISa pod choinką ;]

 • kwiatosz

  Wpisałem sobie przypomnienie, żeby zajrzeć tu za 6 lat. Ale już teraz wpis mnie rozbawił :)

 • Jolanta Flakowicz

  gratulacje :)

 • No to kolejnych! W zdrowiu i szczęściu :)

 • Joanna Miśkiewicz

  Świetne pomysły;) Od mojego mężczyzny dostałam piękną złotą różę złoconą 24-karatowym złotem:) Na allegro są różne rozmiary. Oryginalnie i z klasą.