Po godzinachTrochę żartem

13 cytatów o kotach z Terrego Pratchetta

autor Żona Czerwiec 24, 2016 2 Komentarzy
animal-pet-close-up-view-hairs
Wiecie o mnie całkiem sporo. Nie wszystko, ale wystarczająco dużo. Wiecie, że kocham książki Pratchetta. Jednego jeszcze o mnie nie wiecie. Uwielbiam koty. I może także nie wiecie, że Terry Pratchett także uwielbiał koty. Do tego stopnia, że nawet napisał o nich książkę!

Dziś początek wakacji, więc mam dla was wesoły i lekki wpis. A tak naprawdę, to jestem właśnie w ferworze pakowania i zupełnie nie mam czasu na pisanie. Bądźmy szczerzy – ten wpis to zapchajdziura. Co nie znaczy, że nie może wam trochę poprawić humoru. Przedstawiam wam 13 cytatów z książki „Kot w stanie czystym” autorstwa (tak, wiem, że trudno w to uwierzyć) Terrego Pratchetta. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto miał w życiu do czynienia z kotami ;)

13 cytatów o kotach z książki „Kot w stanie czystym”

 

1.

Koty były hodowane w celu wzmocnienia praktycznie jednej tylko cechy, czyli ogólnej kotowatości. Wszystkie są więc potencjalnie Prawdziwe. Prawdziwość to styl życia.

2.

Jakie inne zwierzę może liczyć na karmienie nie dlatego, że jest pożyteczne, że pilnuje domu albo śpiewa, ale dlatego, że kiedy się je nakarmi, to wygląda na zadowolone? I mruczy. Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem.

3.

Prawdziwe koty słyszą otwieranie drzwi lodówki dwa pomieszczenia dalej.

4.

Koty mają sposoby, by być tu od zawsze, nawet jeśli dopiero co się pojawiły. Poruszają się we własnym, osobistym rytmie czasu. Zachowują się tak, jakby ludzki świat był tym, w którym akurat przypadkiem się zatrzymały w drodze do czegoś, być może o wiele ciekawszego.

5.

Koty Paskudnopyszczkowe nie rodzą się takie, ale są stwarzane, często, kiedy próbują wytrzymać pojedynek spojrzeń, a niekiedy i zgwałcić nadjeżdżający samochód, a potem operuje je weterynarz, który po prostu zbiera razem wszystkie kawałki i dodaje szwy tam, gdzie zostało trochę miejsca.

6.

To ciekawe, że mniej niż 17% Prawdziwych kotów kończy swój żywot z tym samym imieniem, od którego zaczynały. Rodzina wkłada sporo wysiłku w znalezienie odpowiedniego na początek („Dla mnie ona wygląda na Winifredę”), a potem, gdy mijają lata, kot nagle nazywany jest Mipek albo Łachudra.

7.

Prawdziwe koty nie polują dla zdobycia jedzenia, ale dlatego, że was kochają. A ponieważ was kochają, zdają sobie sprawę, że z jakiegoś powodu zapomnieliście umieścić w swoim domu te wszystkie niewielkie osobiste drobiazgi, które czynią go przytulnym. Starają się więc, by je dostarczyć. Bezgłowe ryjówki zawsze są popularne. Jeśli idzie o dodatkowy akcent kolorystyczny, nic nie przebije miniaturowego zestawu wnętrzności. Dla lepszego efektu obiekty takie najlepiej zostawić gdzieś, gdzie przez kilka dni nie zostaną wykryte, dzięki czemu zyskają szansę rozwinięcia własnej osobowości.

8.

Poza tym kota nie można nauczyć niczego. Nie, absolutnie niczego. Może wam się wydawać, ze można, ale to dlatego że nie rozumiecie, co się naprawdę dzieje. Sądzicie, że kot posłusznie zjawia się punktualnie o dziesiątej wieczorem pod kuchennymi drzwiami na kolację. Z kociego punktu widzenia kleks na nogach został wyszkolony, żeby co wieczór wyciągać puszkę z lodówki.

9.

Kot podróżuje albo
a) w pudełkualbo
b) w stanie stuporu.

10.

Prawdziwy kot ma przewagę nad innymi zwierzętami domowymi w jednym niezwykłym aspekcie: Prawdziwe koty wiedzą, do czego służy łazienka.

11.

Pierwszy kot, który zbliżył się do jaskini, przeżył właściwie tylko dzięki zaskoczeniu. Był pierwszym zwierzęciem, jaki spotkał człowiek, które ani nie uciekało przed nim, ani nie pędziło ku niemu i nie śliniło się przy tym.

12.

Koty bawią się specjalnymi kocimi zabawkami tylko przez kilka minut, kiedy się temu przyglądacie, żebyście się nie zniechęcili i nie przestali kupować im jedzenia.

13.

Interesującym zjawiskiem przy pozyskiwaniu kotów jest to, że są zwykle albo praktycznie darmowe, albo bardzo kosztowne. To tak jakby przemysł motorowy nie produkował niczego pomiędzy motorowerem a porsche.

Dzisiejszy wpis zilustrował Catstagram! :)

Może ci się też spodobać

  • „Jednej książki o kotach nie można napisać, bo koty, to koty i trzeba by było napisać po jednej o każdym” – Tycjan. Tak mnie naszło ;)

  • akurat w to, że to Terry popełnił „Kota w stanie czystym” fanom jego wcale nie jest tak ciężko uwierzyć -był znanym wielbicielem kotów, co także w książkach ze Świata Dysku dało się zauważyć (w końcu i Śmierć tam jest fanem kotów) ;)